Фундамент з блоків

У цій статті ми розглянемо зведення фундаменту з бетонних блоків. Переваги будівництва з використанням блоків і недоліки.

І так, багато разів говорилося, що фундамент з блоків виходить дешевше, ніж монолітний.

Давайте розберемося, чи це так.

Візьмемо фундаментний блок ФБС 24.3.6, має такі розміри: довжина: ширина: висота – 2380мм: 300мм: 580мм. Переведемо в обсяг за всіма відомою формулою і отримаємо приблизно 0,41 м3. Вартість такого блоку 250 грн приблизно 607грн м3, і для порівняння вартість куб бетону марки М200, що відповідає марці блоку, 535 грн. На даний момент виходить, що куб бетону дешевше.

Продовжимо наше дослідження.

У середньому на м3, за технологією, необхідно близько 150-200 кг (візьмемо трохи менше, тому що навряд чи хтось буде використовувати 150-200 кг арматури для будівництва свого будинку), залежно від «грат», вартість арматури для фундаменту 8,4 грн за 0,93 кг, множимо і отримуємо 903 грн – 100 кг. І ось тут можна зупинитися, але є ще опалубка, яку ми не враховували.

Представимо в табличній формі

НАЙМЕНУВАННЯФУНДАМЕНТНИЙ БЛОКФУНДАМЕНТ З БЕТОНУ – МОНОЛІТ
Ціна за м3, грн607535
Арматура, кг100
Ціна на арматуру, грн903
Ціна доставки і монтажуне враховуємоне враховуємо
Сума за куб, грн6071438

Як бачимо з таблиці, фундаментні блоки набагато вигідніше, хоча завжди можна заощадити на арматурі, ми взяли середню її вартість і рекомендований вагу. Розрахунок не варто вважати основоположним, він зроблений більше для наочності.

Зведення фундаменту з блоків не вимагає особливо підготовленій поверхні для монтажу, але все ж рекомендуємо грунт утрамбувати перед монтажем. Так само рекомендуємо провести гідроізоляцію блоків, таки монтажна арматура може бути схильна до корозії, за рахунок чого буде загублена міцність конструкції блоку. Блоки добре підходять для монтажу на піщаних і мулистих грунтах. І відзначить, що монтаж фундаменту з ФБС швидко зводиться, він займає всього кілька днів.

Так само слід було б відзначити, що застосовуючи бетонні блоки в будівництві фундаменту, ви не залежите від сезону року і погодних умов, а це великий плюс. Хіба що людський фактор. Погодьтеся, що коли йде злива, не особливо хочеться промокнути наскрізь і до того ж захворіти.

Монтаж фундаментних блоків не потребує висококваліфікованих фахівців престижного будівельного вузу. В цілому, з таким завданням впоратися тлумачний виконроб плюс пара робочих, які обійдуться набагато дешевше, ніж команда професіоналів від відомої компанії.

Так само слід заздалегідь передбачити каналізаційні відводи, інакше після зведення фундаменту це зробити дуже важко. І ще відзначимо, що з блоків ФБС споруда фундаменту дещо обмежена довжиною блоку, тобто при проектуванні необхідно уважно враховувати відстані від краю до краю, в той час як з моноліту можна зробити довжину таку як вам необхідно.

Застосування ФБС блоків в будівництві п'яти поверхового будинку

Застосування ФБС блоків в будівництві п’яти поверхового будинку Якщо робити, як кажуть, «на віки», для зведення фундаменту з блоків роблять бетонну “подушку” від 20 до 40 см, в залежності від навантажень на фундамент.

Ну і останнє, все ж монолітний фундамент виграє по міцності від фундаменту з блоків. Це пояснюється тим, що не всі окремо стоять блоки витримують однакове навантаження, і це може привести до деформації всієї конструкції, що може призвести до руйнування будівлі. Але, якщо Ви будуєте двох-триповерховий будинок, то бетонні блоки ФБС, якраз те, що потрібно.