Колодязь з бетонних колодязних кілець

Розташування потоків води для будівництва колодязя з бетонних кілець

Колодязь це джерело питної води, а значить і джерело життєвої енергії людини. Відповідно розраховуючи місце для розташування колодязя потрібно враховувати не тільки близькість води до поверхні, а й віддаленість від потенційних джерел забруднення, стічних ям.

Але давайте вирішувати завдання поетапно.

Якщо Ви збираєтеся будувати з бетонних колодязних кілець, то враховуйте, що такий колодязь займають чимало місця. За цим, визначте передбачувані місця з розрахунком того, щоб він надалі не заважав Вам в побуті. І був поруч з основними джерелами водоспоживання. Шланг для поливу через весь двір теж Вам зручності не додасть.

На наступному етапі визначаємося, в якому з цих місць вода максимально близько підходить до поверхні. Адже колодязь з бетонних кілець Вам доведеться копати вручну, що робить глибину дуже важливим фактором. Існує кілька способів, як вирішити цю задачу:

        
  • за загальними гідро-геологічних показаннями
  •     
  • по місцевих водопроявів
  •    
  •  метод біолокації
  •    
  •  розвідувальне буріння

Більш детально про кожен з них буде описано в наступних статтях. Скажу лише про те, що не один з них не може гарантувати сто відсоткову ймовірність знаходження води і саме в певному місці і на певній глибині. Крім, розвідувального буріння, єдиним мінусом якого є дорожнеча.

Колодязь з бетонних кілець, розвідка

Природно оцінювати глибину майбутнього колодязя, потрібно виходячи з району, де Ви збираєтеся його копати і плюс висоту колодязних кілець. У якомусь і п'ять метрів - це глибоко, а є такі, де і двадцяти будеш радий.

І на кінець те, що з цього колодязя передбачається воду пити, вже говорить про те, що в радіусі тридцяти метрів ніяких ні звалищ, ні компостних ям, і взагалі нічого подібного не повинно бути в принципі. Що я думаю і само собою зрозуміло.

І так, з місцем визначилися. Тепер необхідно викопати яму потрібної глибини. Процес досить таки тривалий, тому що ця сама яма може бути до сорока метрів у глибину. Ну, це звичайно у вкрай невдалому для Вас варіанті. У середньому вісім десять метрів буде цілком достатньо.

Вибір діаметра самого колодязного бетонного кільця залишається на Ваш розсуд. Тільки приймаючи рішення, пам'ятайте, що копати доведеться всередині самого кільця. За цим, той хто буде копати шістдесяти сантиметрам явно не зрадіє. Рекомендую зупинитися в районі 80 - 100 сантиметрів.

Перед тим як копати, ставите бетонне кільце в те місце, де має бути колодязь. І починаєте викидати землю зсередини. Прибираючи землю з під його стінок, садіть бетонне кільце все нижче і нижче. Землю потрібно знімати кулю за кулею, рівномірно. Щоб не вийшов перекіс. Інакше потім доведеться дуже не солодко.

Колодязь з колодязних кілець своїми руками, вирити яму, закласти кільце

Коли кільце повністю село, на його ставиться друге і процедура повторюється. Перші 2 вийде посадити самому, далі потрібен помічник, який буде витягувати навантажену Вами у відро землю.

Робота важка. Не потрібно хотіти зробити все за один мах. Відпочивайте кожні двадцять хвилин.

Колодязні кільця будуть опускатися все нижче і нижче під власною вагою. Загнавши кільце, Ви будете встановлювати наступне і наступне. Поки не досягнете бажаного водоносного шару.

Звичайно, колодязні кільця при опусканні можуть відхилитися від вертикальної осі і перестануть опускатися під своєю вагою, і їх необхідно вирівняти. Для цього зверху, на кільцях, роблять так званий "щит" з підручних засобів, найчастіше дошки, на які кладуть пісок в мішках (або щось важке) і залишають на деякий час, поки не вирівняється вісь, тільки тоді і можна продовжувати заглиблюватися.

Бетонні кільця в будівництві колодязя прискорюють процес будівництва

Так само, можливо при будівництві зіткнетеся з тим, що в колодязь почне просочуватися вода, але при цьому водоносний шар ще не досягнутий, тоді необхідно використовувати насос для відкачування води.

Удачі. І не забудьте купити якісні бетонні кільця для колодязя. Адже міняти посаджене кільце, яке тріснуло Вам ой як не захочеться.